GüzellikMakyaj

Ten Rengine Göre Ruj Nasıl Seçilir?

Herkesin cilt tonunun altında yatan alt rengi sarı veya pembedir. Sarı daha sıcak, pembe ise daha soğuk bir renktir. Alt renginizi bilmeniz size en çok yakışan ruj tonunu bulmanızda yardımcı olacaktır. Pembe alt tona sahip ciltlerde gümüş takılar ve sarı alt tonda ise altın rengi takılar daha güzel duracaktır.

Sarı alt tonundaki tende sıcak renkler daha hoş duracaktır ve pembe alt tonundaki tenler mavi veya mor tonları içeren rujları rahatlıkla taşıyabilecektir. Ve mutlaka herkes gri, kül rengi veya aşırı soluk gösteren her türlü tondaki rujdan kaçınmalıdır.

ten rengine göre rujHafif esmer tendeki bayanlar için birçok renk uyumludur. Pembe, portakal rengi ve kırmızılar rahatlıkla tercih edilebilir. Giyeceğiniz kıyafete uygun olarak daha sıcak tondaki elbiselerde belirgin ve parlak renkli rujları kullanabilirsiniz. Önemli olan nokta, dudaklarınızın kıyafetiniz ile aynı renkte olmamasına özen göstermektir.
Açık tendeki bayanlar için cesur kırmızı ve koyu renkli rujlar bambaşka bir güzellik katabilir. Çok açık renkli veya sarı renkli rujlardan kaçınılmalıdır.

Daha koyu tendeki bayanlar için koyu morlar, ahududu rengi ve kırmızılar dudaklarını belirgin kılmak için tercih edebilecekleri ruj tonlarıdır.

Koyu tonlardaki ve mat renkli rujlar dudaklarınızı daha ince yapılı gösterebilir, ışıltılı parlatıcılar kullanarak dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Makyajınızda belirgin kılmak istediğiniz yüz özelliğinizin sadece gözler veya sadece dudaklar olmasına özen göstermeniz sizi çok daha çekici kılac

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close