Saç Stilleri

Topuz Saç Nasıl Yapılır ?

Topuz saç modeli, senelerdir hem klasik görüntüsünü yitirmeyen hem de her senenin modasına uygun olarak değişebilen bu nedenle de bayanların her zaman en sevdiği ve en çok tercih ettiği saç tarzlarından biri olarak ön plana çıkıyor. En çok özel günlerde ve şık davetlerde kullanılan topuz saçlar, bu günlerin ağır havasına hitap ediyor. Eğer bir kuaföre gitmek istemiyorsanız ve böyle özel günler için gösterişli bir topuza ihtiyacınız varsa, öncelikle saçlarınızı güzelce yıkamalısınız.

Daha sonra, ıslak saçınıza saçınızı parlak gösterecek ve kolay şekil almasını sağlayacak bir saç kremi uygulayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin. Eğer saçlarınız çok uzunsa ya da hava çok soğuksa ve zamanınız çok yoksa hafif hafif bir saç kurutma makinesiyle de kurutabilirsiniz.

Daha sonra saçınızın üst tarafını bir fırça yardımıyla kabartın. Ardından fön çekermiş gibi yine fırça ve saç kurutma makinesiyle, kabarttığınız kısmı geriye doğru tarayın ve başınıza yaptırmadan, kabarıklığı düzelterek geriye doğru çekin

. Kalan kısımları, kulaklarınızın arkasında kalacak şekilde ve dümdüz inecek şekilde aşağıya doğru fönleyin ve fırçayla düzeltin.

Daha sonra yapmanız gereken işlem, üstteki kabarık kısımlar ile alttaki düz saçlarınızı bir araya getirerek bir toka yardımıyla veya saçınızda belli olmasını istemiyorsanız ufak tel tokalarla toparlamak. Topuzunuzun seviyesini elbisenizin stiline göre ve vücut yapınızı da göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close