Moda

Vintage Gelinlik Modelleri

NOSTALJİ SEVEN GELİNLERE

Çiftlerin en önemli günlerinden biridir düğün günleri. Özellikle gelin adayları çocukluklarından bu yana hayalini kurdukları anı yaşarken kendi düşlerine ulaşmak istemektedirler. Gelinlik seçimi bu açıdan oldukça önemli bir konu olarak bayanların düğün dönemlerinde kendini belirtmektedir. Günümüz koşullarının ilerlemesi ve seçeneklerin giderek fazlalaşması nedeniyle genç kızlar vintage gelinlik modelleri üzerine daha çok düşünebilmektedir.

vintage-gelinlik

Modanın son zamanlarda eskiye dönüş olarak ele aldığı vintage tarzı özellikle gelinliklerde muhteşem bir şekilde yansıtılmaktadır. Hem farklı hem de çarpıcı olmak isteyen gelin adaylarının öncelikli tercihi olmaya başlamıştır.

vintage-gelinlik-modelleri-2016

Vintage gelinlik modelleri söz konusu olduğunda daha çok dantel ağırlıkları olacağı gözden kaçmamalıdır. Hatları belli eden kalıplar kullanılırken ayrıca saten ya da ipek kumaş tercihi yapılmaktadır. Dantel ise muhakkak gelinlik detaylarında olacaktır. Bu moda akımı ile birlikte gelinliklerde yeniden uzun kol modası da kendini göstermeye başlamakla birlikte tercih eden kesim az olabilmektedir.

vintage-uzun-duvakli-gelinlik-modelleri

Ayrıca bu tarz gelinliklerde taş işlemeli modelleri görmeniz de mümkündür. Bu modeller ya kendinden taş işlemeli kumaşlarla oluşturulurken ya da ayrı olarak geçmişi yansıtan taş işçiliği ile birleştirilen modellerde olabilmektedir.

vintage-gelinlik-modelleri

Özellikle nostalji aşığı bayanların üzerinde durduğu vintage gelinlik modelleri tercihinin yanı sıra, kombin olarak tamamlanması da önemli bir konudur. Dirseğe kadar eldiven kullanımı tercih edilebilecek bir seçenek iken duvak yerine saç aksesuarları bu tarz gelinliklerde daha çok kendini göstermektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close