Sağlık

Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler

YAĞ YAKMAYA YARDIMCI BESİNLER

Kilo sorunu ve vücudun bazı bölgelerinde oluşan kişiyi hem fiziksel olarak hem de sağlık açısın da olumsuz etkilenmesine neden olan yağlar birçok hastalığın da sebebi olmaktadır. Kilo vermeye çalışırken yağ yakmaya da dikkat edin diyet artı spor, yürüyüş ve bazı besinler yağ yakmayı hızlandırır.
Bu besinler uzmanlar özellikle tüketmesi gerektiği söylemektedirler,

YOĞURT

özellikle kemikleri güçlendiren kilo ve yağın yakılmasına yardımcı olan yoğurt, öğle ve akşam yemeklerinde bir kase yoğurt tüketin yoğurt hızlı sindirimi sağlar ve hızlı yağın yakılmasına çalışır.
yeşilçay

YEŞİL ÇAY,

bitki çayların çoğu yarar sağlar kişiye doğanın bize verdiği nimettir özellikle bu çaylardan en önemlisi olan yeşil çay birçok sağlık sorununa iyi geldiği ve yağ yakmada ki hızı da kanıtlanmıştır. Gün de bir fincan yeşil çay mutlaka için sindirim, vücuttaki oluşan şişkinlik, ödem gibi sorunları ortadan kaldırır.
yağ-yakma

CEVİZ, BADEM

bunların için de yararlı yağlar bulunur bu yararlı yağlar zararlı olan yağların yerine geçer ve iştahı keser kişinin daha az yemek yeme ihtiyacını doğurur. Badem ve ceviz içinde ki yağlar, kalp damar hastalılarına ve sindirime büyük yarar sağlar günde 5 adet badem veya 2 ceviz tüketin.
kimizi-aci-biberler,1znVzxBZj02Mmzpito9bWA

ACI BİBER,

hem yeşil olan hem de kurutulmuş olan baharat şeklinde yemeklerde bolca kullanın acı biber yağ yakımını hızlandırır sindirme yardımcı olur.

TAM TAHILI EKMEK, yağ oluşumunu engeller diyet yapan ve yağ sorunu olanların tüketmesi gerekir. Gün de iki buçuk litre su mutlaka için, meyve ve sebzeler, çorbalar bolca tüketin şeker, yağ, tuza dikkat edin akşam yemeklerini hafif yemekler tüketin. Spor ve yürüyüş mutlaka yapın sağlığınızı korumak için ve hastalıklarla mücadele için yağınıza dikkat edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close