Dekorasyon

Yatak Odanız İçin Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası ruhunuzu yansıtabilen bir oda türü olmalıdır. Perdelerden, halılara, yatak, abajur, gardırop da dâhil olmak üzere hepsi çok önemlidir. İnsanlar genelde evini dekorasyon yaparken pek fazla özenli davranmıyor, gidip mobilyaları seçiyor ve bitiyor. Yatak odası dekorasyonu özenerek ve zaman harcanarak döşenmiş ise sizi huzura ve mutluluğa yaklaştırdığını göreceksiniz. Yatak odası aksesuarları da odanın havasını ve atmosferini değiştirebilir.

renkli-abajurlar
Yatak Odası dekorasyonu 2

Yatak odanızı sade istiyorsanız ama sıkıcı da olmasın diye düşünüyorsanız. Yatak odanızı beyaz yapın, renkli nevresim takımları, renkli abajur ve renkli tablolarla da sıkıcı görünümü değiştirip bir hava katabilirsiniz. Yatak odası denilince akla ilk gelen aksesuarlardan biri, aynadır. Hem şık bir aksesuar hem de en kullanışlı aksesuarların başında gelir. Aynaları bağımsız olarak bir köşede kullanabileceğiniz gibi, bir mobilyanın parçası olarak da şık bir bütünlük kazandırabilirsiniz.

yatak-odasi-duvar-dekorasyonu
Yatak Odası dekorasyonu

Mor ve Pembeyle Gelen Romantiklik

Yatak odası dekorasyonu yaparken kullanacağınız renkler çok önemlidir. Tabi ki odayı komple mor ya da pembe yapmayın. Ancak yatak başlığı üzerine bu iki renklerden oluşan çiçekli, geometrik ya da soyut tablolar alabilirsiniz. Beyaz yatak üzerine kullanacağınız bu renk harika bir uyum ve bütünlük kazandırır. Yatağın üzerindeki nevresim takımı da tabloyla aynı renk ve desenlerine de uyumlu bir takım olmalıdır. Yatak odasında kullandığınız avizeyi de tablo ve nevresim takımıyla aynı renk seçerseniz uzaktan bakıldığında herkesi büyüleyecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close