GüzellikMakyaj

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Yöntemleri

Makyaj yapmak, kadınların vazgeçilmez alışkanlıklarından biridir. Pek çok kadın hem günlük hayatında hem işe giderken hem de özel günlerde şık ve bakımlı olmak için gerekeni yaparlar. Makyaj da bunlardan biridir. Birkaç makyaj tekniğini bilerek ve uygulayarak cildinizi daha güzel göstermeniz mümkündür.

yüz şekline göre allık sürme teknikleri
Yüz Şekline Göre Allık Sürme Yöntemleri

Makyajın tamamlayıcılarından biri de allıktır. Son rötuşu ve rengi verdiğiniz allığın cilt tipinize ve yüz tipinize uygun olması bu yüzden önemlidir. Yüz şekline uygun süreceğiniz allık ufak kusurlarınızı da kapatır ve cildinizi daha güzel gösterir. Köşeli bir cildiniz varsa bu kısımları kapatmak için allığınızı buna uygun sürebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Yöntemleri

Allığı elmacık kemiklerinizi üstüne sürdüğünüzde, köşeli kısımlar daha arka planda kalacaktır. Köşeli kısımlar açık renkte bırakılırsa daha çok dikkat çekebilir.

Yuvarlak yüzlü kadınlar ise yüzlerini daha ince gösterebilmek adına yüzün fazla görünen kısımlarında koyu renk allık kullanabilirler. Bu sayede fazla yuvarlak olan kısımlar daha az göze çarpar.

Bu tip yüze sahip kadınlar allığı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürebilirler.

Geniş alnınız varsa da saç diplerine doğru allığı yaymalısınız.

Yüzünüz üçgen şeklindeyse allığı alnınıza ve çenenizin uç kısımlarına sürebilirsiniz. Ters üçgen suratlarda ise bunun tam tersi bir uygulamayı yapabilirsiniz.

Kalp yüz şekline sahip kadınların ise genelde çeneleri sivri ve geniştir.

Bu yüzden allığı elmacık kemiklerin üstüne doğru sürmekte fayda var. Bu teknikler sayesinde allığınız yüz şeklinize uygun bir şekilde sürülmüş olacağından, cildiniz daha güzel ve kusursuz görünür.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close