Saç Stilleri

Yüz Şekline Göre Bayan Saç Modelleri

Bir arkadaşımızda yada bir ünlüde bir saç modeli görüp beğeniyor daha sonrada bir saç bir insana bu kadar mı çekicilik katar diye düşünüp gidip hemen aynısını yaptırıyoruz. Sonrasında daha kuaförün aynasında kendimizi görür görmez karşılaştığımız facia bize bu işlerin aslında hiç de öyle sandığımız gibi olmadığını gösteriyor. Aslında her saç modeli ne yazık ki her yüz tipine gitmiyor. Peki siz hangi saç tipi ile o beğendiğiniz kadınlar kadar çekici bir stile sahip olabilirsiniz.

İşte yüz tiplerine göre saç modelleri;
– Yuvarlak yüzlü iseniz ; Ön kısımlarına katlar verilmiş omuzlara doğru uzanan modeller ile Rihanna ve Victoria Beckham ile hayatımıza giren önü yada uzun arkası kısa, bir tarafı uzun diğer tarafı kısa gibi asimetrik modeller.
– Üst kısmı yuvarlak çeneye doğru sivrileşen bir yüz yapınız var ise ; Kesinlikle kısa ve hareketli kesimler sizi hem daha elit hem daha güçlü hem daha özgür hemde çok daha çekici gösterecektir. Eğer uzun kesim kullanacaksanız da kesinlikle kahkülden uzak durmalı ve katlı kesimleri tercih etmelisiniz.
– Oval bir yüze sahipseniz ; Katları göz hizasından başlayan modeller sizin için en ideal olan saç modeli tabi bu arada arka uzunluk omuz hizasından kısa kalmamalı.
– Düz uzun bir yüze sahipseniz; Bu tip bir yüzünüz var ise olabildiğince saçınızı uzun ve düz kesimli kullanmaya gayret edin fazla kat vermeyin katlar yüzünüzün daha uzun görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle katsız düz ve omuz hizasından kısa olmayacak şekilde saçlar sizin için en uygun olan modellerdir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close